Gizlilik İlkeleri

GİZLİLİK İLKERİ

jazzgir.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. Jazzgir bilgisayarlarında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri “sınıflandırma” çalışmalarında sadece Jazzgir bünyesinde kullanılmaktadır.

Jazzgir, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

jazzgir.com, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, jazzgir.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Jazzgir iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde jazzgir.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin jazzgir.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

·         Siparişi Nasıl İade Edebilirim?

Size ulaşan ürünü, kullanılmamış olması şartıyla, 30 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken faturanızın üzerindeki iade bölümünü doldurarak, faturanızın bir nüshası ile birlikte "……………………adına…………………………….………………  adresine Yurtiçi Kargo ile göndermeniz.

·         İade Etme süresi kaç gündür?

Size ulaşan ürünü, kullanılmamış olması şartıyla, 30 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz.Mevzuat çerçevesinde tüketicilere tanınan 14 günlük cayma hakkı kapsamında gerçekleştirilecek iadeler saklıdır.

·         Ürünü/leri iade ederken kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

İadenizi Yurtiçi kargo ile ücretsiz  olarak aşağıdaki adresimize gönderebilirsiniz. ……………………………………………adına………………………………………………………………….adresine

·         İade edilen ürünün bedeli ne sürede geri ödenir?

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Ürünleriniz bize ulaştığında ve iadeniz bankanıza bildirildiğinde, kayıtlı olan telefon numaranıza SMS, e-posta adresinize e-posta gönderilir. İadenin ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

·         Tutar iadem neden taksitle yapılıyor ?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenizin kredi kartınıza geri ödenmesi taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

·         İade tutarı nakit olarak verilmez.

·         İade yerine ürünlerde beden/numara veya renk değişimi yapabilir miyim?

Siparişiniz size ulaştıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim istediğiniz beden/numara stoklarımızda mevcut ise değişim yapılmaktadır.

·         Siparişimi Nasıl İptal edebilirim ?

Siparişinizi sitemizin iletişim bölümünden bize mesaj göndererek ya da dilerseniz ……….. numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak iptal edebilirsiniz. İadeniz aynı gün içerisinde kredi kartınıza yapılır.

·         İade Şartları Nelerdir ?

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile gönderilmelidir.
Ürünün kullanılmamış ve barkodunun zedelenmemiş ya da kopmamış olması gerekmektedir
Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner,kartuş, şerit vb.) ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.